Mé druhé já

22. prosince 2015 v 13:24 | ------- |  Moje Tvorba
Jak asi tak vypadá mé druhé já?

Každý dokáže toto téma pojmout z jiného úhlu, já sivybrala tenhle: Každý člověk má v sobě jakýsi nesourodý materiál. Mele se to v něm a vře a v důsledku toho dochází k tomu, že člověk má tzv. "mnoho" osobností v sobě. Nemyslím teď schizofrenii, ta jde úplně bokem, ale přiznejme si - chováte se stejně se svým přítelem/přítelkyní, rociči a kamarády? Ne? No vidíte.
Máme mnoho já, každé z nich se ukazuje v jiné situaci, při jiném seskupení lidí. Ne že bychom jim ukazovali rozdílné vlatnosti, ale je tam jakýsi určitý rozdíl. Každý to na sobě musíme pozorovat.
Mě třeba s mými kamarády doslova "hrabe". Velice si užívám jejich pozornost, a to že jsem v jeho středu, je skoro jako samozřejmost. Mám dojem, že jsem člověk, který v tomhle stmeluje partu. Naproti tomu ve škole - slečna dokonalá šedá myš. Nenápadně si proplouvám středním proudem s ostatními, podávám průměrné výsledky (ne že bych neměla na to, abych byla "jedničkářka", ale k čemu by mi to bylo? Žít by mě to nenaučilo).
Naproti tomu s mou mamkou? Chovám se rozumně a vstřícně, ale samozřejmě v tomhle asi nejsem typická "dospívající" dívka. Moje máma totiž o mě ví vše, nemám důvod před ní skrývat, že jsem byla tam a tam. Nebo spíše neměla jsem, teď už bydlím a jedu na vlastní triko, ale jde o ten princip.
Prostě každý člověk v nás vyvolává jiné pocity i vlastnosti, s některými jsme slušňáky, s něterými raubíři.... Takže je to jen na nás, s jakými lidmi se budeme stýkat :)


Troufám si téměř předpovědět, že se nakonec dospěje k poznatku, že člověk je vlastně soustava různorodých, rozporuplných a nezávislých jedinců.
- Dr. Jackyll a pan Hyde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama